Helena Sujecka

7,1
2 926 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Helena Sujecka

- a moim zdaniem ma FILMOWĄ urodę wyjątkową, potrafi jawić się jako brzydula i jako ładna - ma twarz kochaną przez fotografików, fascynującą, ale nie wedle aktualnych kanonów urody. Uważam, że jest fenomenem w świecie filmu, a piszę to w kontekście czegoś kluczowego - jest bardzo dobrą aktorką.

Wydmin

nie filozuj ! Ta aktorka jest zajebista i przepiękna

Wydmin

"fotografików"?

signofthemoth

Jest to normalne określenie fotografów, a ściślej dotyczy fotografów tworzących w dziedzinie fotografii artystycznej, wpisz słowa kluczowe "sjp.pwn.pl- fotografik" - tam językoznawca dr Bańko potwierdza poprawność "fotografika".

Wydmin

Nie zrozumiałeś/aś mnie. Dla mnie nie jest dziwne samo słowo, ale jego znaczenie i użycie w tym kontekście. Bycie obiektem zainteresowań fotografika jest takim samym komplementem dla czyjejś urody jak zainteresowanie ze strony biologa/lekarza świadczy o czyimś stanie zdrowia. Może o nim świadczyć, ale nie musi. A że jest to twarz nietuzinkowa - z tym się nie mam zamiaru kłócić.

signofthemoth

Myślę jednak, że modelki nie mają wątpliwości, dlaczego fotograficy interesują się nimi, a także nie mają tych wątpliwości aktorki - z podobnych do modelek powodów, choć nie z tych samych. Aktorki pracują z oświetleniowcami, z operatorami, reżyserami i dobrze wiedzą, co znaczy zainteresowanie ich twarzą i ręczę, że nie każdej aktorce zależy, żeby to zainteresowanie wynikało z motywów identycznych z tymi, którymi kierują się fotograficy modelek. Ludzie sztuki mają szerszą świadomość na temat "wyglądu" człowieka, tego, co się pokazuje. Osoba (nie tylko twarz) Sujeckiej gwarantuje, że będzie ciekawym obiektem dla fotografików i operatorów.

Wydmin

Chyba wciąż się nie rozumiemy. Nie chodzi o jakieś perwersyjne czy osobiste zainteresowanie Sujewską. Bycie "ładną" a bycie "interesującą dla fotografika" to dwa różne zbiory. Mogą się w jakimś punkcie pokrywać, ale to, że ktoś uważa mnie za ciekawy obiekt do fotografowania nie dowodzi mojej urody.

signofthemoth

Pozorny spór rozwiąże jedno zdanie: Sujecka ma urodę filmową, godną fotografii artystycznej. Życzyłbym każdej kobiecie takiego typu urody, bo bywają piękne modelki o urodzie, która się pamięta do momentu zamknięcia kolorowego czasopisma.

Wydmin

To prawda

Wydmin

Przykro mi ale tutaj muszę powiedzieć prawdę (nie jest to hejt) bo określenie "wyjątkowa uroda" to potężny eufemizm.... Jest brzydka jak noc.
Moim zdaniem według wszystkich dostępnych kanonów...
Oczywiście nie odbieram jej umiejętności aktorskich, to jest zupełnie inna sprawa... przykro mi ale nie widziałem brzydszej Polki :)

P.S Takie pytanie - gdzie Ona pojawiła się jako ładna? Może wynikła tutaj drastyczna różnica gustów, nie wykuczam.

johanlarson

Nie wiem czy kiedykolwiek pojawia się jako ładna w filmie,ale na zdjęciaciach można zrobić wiele,ale i tak ładna nie będzie.Nic nam do tego ,zagra tam gdzie ją zatrudnią,a ja myslę że to fajna babka po prostu i juz dawno poznała ludzi którzy ja kochają tak od za to że jest kim jest i co tu więcej gadać o brzydkiej nocy.To dopiero banał ,ale nie ważne jaki masz ryj to rób swoje i ta kobitka jest dowodem że ten banał nie jest niczym i te bajki z reklam ,seriali ze wszystko prawie musi byc mniamusne i superasne niech uj strzeli.

miarara

Zgadzam się w całej rozciągłości.
Często potrzeba takich, a że warsztat ma niezły, może jeszcze w jakiejś ciekawej roli ją zobaczymy...

miarara

Bardzo lubiłem ją w ''Yumie''. Moim zdaniem jest ładna, a zarazem nieładna - oryginalne połączenie. Na pewno jest dobrą aktorką.

johanlarson

choćby w filmie Cudowne lato wypadła ładnie
a pisanie że brzydszej Polki nie ma to jest dopiero potężny eufemizm...

cez_ar

Ja osobiście znam przynajmniej dwie brzydsze Polki...

iwa63

Ja znam jedna, nazywa się Maja Bohosiewicz :P jeśli mowa o aktorkach.

DoomedMistress

Maja Bohosiewicz jest piękna!

blaneczkagcw

Fajny ma charakter z tego co mi się wydaje, ale jakoś z wyglądu mnie nie przekonuje ;)

blaneczkagcw

Ładny avatar, jeśli to Ty to wow :D

johanlarson

Ma bardzo orginalną i ciekawą urodę. Niebanalną, "zapamiętywalną". To duży atut.

Wydmin

Widziałam ją w "Kocham Cię. Ja Ciebie też nie" we wrocławskim teatrze Capitol. Gra tam Jane Birkin i wygląda świetnie. Dobry make up czyni cuda. A ona ma bardzo plastyczną urodę.

elarah

Ona jest tak brzydka, że aż piękna.

Wydmin

Zabawna jest dyskusja na tym forum (3/4 wątków) Albo te posty piszą modele Calvin Klein, albo większość ludzi tu uważa, że żeby grać w filmach trzeba jednocześnie wygrywać konkursy piękności. Za 10 lat będzie smęcenie, że mamy tak mało specyficznych i charyzmatycznych aktorów, że wszyscy sztuczni, po operacjach, że tony makijażu... no ręce opadają jak się to wszystko czyta. Zauważcie, że nikt jej nie stara się ocenić jej ról, tylko każdy próbuje ją poniżyć.

Helena jest super. Jej specyficzności nie da się jej zapomnieć. Emanuje kobiecością, delikatnością, inteligencją i urokiem, czyli czymś, czego nie rozumie pokolenie tabloidów i pudelków i czymś, co w dzisiejszych czasach się po prostu nie sprzedaje, nie idzie na top topów.

rebdoomer420

Otóż to.

Wydmin

Wydaje mi się , jakby ta Pani miała jakichś przodków w Laponii albo wśród jakichś ludów na Uralu. Moim zdaniem jest bardzo ładna, ale oko przeciętnego Polaka nie jest obyte z tym typem urody, stąd te skrajne opinie w komentarzach.

kupyszmelc

Tak, coś wschodnio-północnego ma w rysach twarzy. W Polsce są ludzie-cytaty naszej historii - miałem znajomych o tatarskim pochodzeniu, dziś katolików - nawet barwa ich skóry jest inna. Pewna moja koleżanka z pracy jest pół-Żydówką, widać to trochę.

Wydmin

Dobrze jest być ciekawej urody.

Wydmin

Trzeba być kretynem by rozpatrywać kogoś przez pryzmat jego urody, która co by nie gadać jest czymś względnym i ulotnym. To nie portal modowy czy o miss'kach, tylko o filmie i aktorstwie. Kojarzę ją tylko ze "Znaków", świetnie zagrała i tak trzymać!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones